• Klub SOA - 2% z daní

• Vážení rodičia, firmy, bývalí študenti, priatelia a zamestnanci školy,

• oslovujeme všetkých, teda fyzické a právnické osoby, ktoré majú záujem preukázať 2 % (3 %) zaplatenej dane a tým pomôcť a podporiť výchovno-vzdelávací proces a zlepšiť materiálno-technickú základňu Súkromnej obchodnej akadémie, Petrovianska 34, Prešov.

Ak sa rozhodnete darovať nám 2 % zo svojich daní z príjmu, pripravili sme pre Vás stručný návod, ako na to.

• Postup na poukázanie 2 % (3 %) pre zamestnancov v roku 2024 za zdaňovacie obdobie roku 2023:

• 1. Do 15. 02. 2024 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň tlačivom „Žiadosť o vykonanie....“. V tomto tlačive dole označte, že žiadate zamestnávateľa, aby Vám vytlačil tlačivo „Potvrdenie o zaplatení dane“ pre účely darovania 2 % (3 %) z daní.

Potvrdenie_o_zaplatení_dane_z_príjmov_zo_závislej_činnosti_rok_2023.pdf

2. Z tohto Potvrdenia použijete údaj dátum zaplatenia dane a vypočítate 2 % (3 %) z Vašej zaplatenej dane, ktorú môžete poukázať v prospech prijímateľa. Suma musí byť minimálne 3,00 €.

3. Prečítajte si Poučenie na vyplnenie Vyhlásenia, ktoré sa nachádza na druhej strane Vyhlásenia.

4. Údaje o Vami vybratom prijímateľovi napíšte do Vyhlásenia spolu so sumou, ktorú chcete poukázať.

Vyhlasenie_na_darovanie_2_%_3_%_z_dane_rok_2023.pdf

5. Obe tlačivá Vyhlásenie s Potvrdením, doručte do 30. 04. 2024 na daňový úrad podľa Vášho bydliska.

Upozorňujeme, že na poukázanie 2 % (3 %) z daní z príjmu musíte použiť vzorové tlačivo uvedené na tejto stránke. Iný typ tlačiva nebude príslušný daňový úrad akceptovať.

• Postup na poukázanie 2 % (3 %) pre fyzické osoby, ktoré si samé podávajú daňové priznanie v roku 2024 za zdaňovacie obdobie roku 2023:

• 1. Vypočítajte si 2 % (3 %) z dane z príjmov FO. Podmienka na poukázanie je minimálna suma 3,00 € pre prijímateľa.

2. Pri vyplňovaní daňového priznania, je potrebné uviesť údaje v časti k tomuto účelu určenej. Údaje o prijímateľovi sú súčasťou dokumentu, ktorým Vás oslovujeme.

3. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania do 31. 03. 2024 (resp. v predĺženej lehote) na Váš daňový úrad, v tomto termíne uhraďte daň z príjmov.

Daňové_priznanie_typ_A_r. 2023 strana č.5.pdf
        Daňové_priznanie_typ_B_r. 2023 strana_č.12.pdf

4. Okrem daňového priznania nepodávate na poukázanie 2 % (3 %) z dane žiadne iné tlačivo.

5. IČO prijímateľa vypisujte sprava.

6. V prípade, že organizácia nemá uvedené SID, miesto na SID určené ostane nevypísané.

• Postup na poukázanie 1 % (2 %) pre právnické osoby v roku 2024 za zdaňovacie obdobie 2023:

• 1. Vypočítajte si 1 % (2 %) z dane z príjmov právnickej osoby, poukázať môžete aj menej ako 1 % (2 %). Podmienka na poukázanie je minimálna suma 8,00 €.

2. Pri vyplňovaní daňového priznania, je potrebné uviesť údaje v časti VI. tomuto účelu určenej. Údaje o prijímateľovi sú súčasťou dokumentu, ktorým Vás oslovujeme.

3. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania na Váš daňový úrad, v tomto termíne uhraďte daň z príjmov.

4. Okrem daňového priznania nepodávate na poukázanie 1 % (2 %) z dane žiadne iné tlačivo.

5. IČO prijímateľa vypisujte zľava.

Daňové_priznanie PO_r. 2023 strana_č.12.pdf

UPOZORNENIE:

Ak právnická osoba v roku 2023 až do termínu na podanie daňového priznania a zaplatenia dane v roku 2024, zvyčajne do 31. 03. 2024, nedarovala financie vo výške minimálne 0,5 % z dane na verejnoprospešný účel (aj inej organizácii, nemusí byť iba prijímateľovi), môže poukázať iba 1 % z dane, vyznačí v daňovom priznaní, že poukazuje iba 1 % z dane v časti VI., riadok 4.

• ÚDAJE O PRIJÍMATEĽOVI

Obchodné meno: Klub Súkromnej obchodnej akadémie - Prešov