• Prečo študovať u nás

• Pozri si video a zisti, ako vyzerá a čo ti prinesie štúdium na SOAPO

• Mať svoje financie pod kontrolou, disponovať ekonomickými zručnosťami a vedieť sa orientovať v zákonoch zlepšuje nielen ten pracovný, ale aj súkromný život.

• Naši absolventi

Prečítaj si názory tých, ktorí školu absolvovali.
          • Kika Hudáková

• Účtovníčka

Škola mi dala predovšetkým kvalitné vzdelanie, vďaka čomu som rýchlo našla uplatnenie na trhu práce v oblasti účtovníctva. Okrem vzdelania mi škola poskytla možnosť sebarozvoja, zúčastňovania sa na súťažiach, vzdelávania prostredníctvom rôznych workshopov, čo mi prinieslo mnoho nových skúsenosti a zážitkov. V neposlednom rade som vďaka škole spoznala skvelých ľudí - spolužiakov aj učiteľov. Vždy sa ma páčilo, že vyučujúci boli stále ochotní sa zlepšovať a vzdelávať, a preto si myslím, že škola vďaka tomu rastie a napreduje.

• Miško Sabol

• Študent VŠ

S istotou môžem povedať, že základy do budúcnosti mi SOAPO dala naozaj dobré. Aktuálne študujem masmédia na vysokej škole a takú slovenčinu využívam stále vo veľkej miere, aj keď ako predmet to už nemáme. Dokonca s účtovníctvom som minule pomáhal kamošovi z Ekonomickej univerzity. Naozaj nikdy neviete, kedy sa vám čo zíde. Ak sa chcete venovať ekonomike aj po strednej, SOAPO vám dá určite všetko, čo budete potrebovať.

• Alex Komár

• Hasič

SOA ponúkla mnoho všeobecných poznatkov z rôznych oblastí, ale je na každom z nás, čo si z nej vezmeme do života.
            Za mňa najviac prospešné aj pre také zamestnanie ako hasič je práca s Excelom, Wordom či samotný prstoklad. Komunikácia je taktiež jedná z vecí, ktorá je v živote dôležitá a práve SOAPO dáva príležitosť zdokonaliť túto schopnosť vďaka priestoru vyjadrovať svoj názor.
            V neposlednom rade ma naviedla k správnemu zaobchádzaniu s financiami a napríklad aj kontrole výplatných pások, lebo každý cent je dôležitý.

• Gabika Funtálová

• Študentka VŠ

Najväčšie plus, ktoré som sa tu naučila, bola pre mňa ASERTIVITA - riešiť veci pokojne a bez emócii. Okrem toho som tu zažila asi svoj najväčší osobnostný rozvoj. Od možnosti prezentovať pred žiakmi základných škôl až po Konferneciu pre žiacke školské rady Prešovského samosprávneho kraja či riaditeľov stredných škôl v pôsobností PSK, no taktiež aj obrovskú príležitosť “sebarealizácie” prostredníctvom žiackej školskej rady (dnes školského parlamentu) a projektov s ňou spojených ako napr. Chillroom v rámci grantovej výzvy #zlepšimeto pod záštitou Rady mládeže Prešovského kraja. Táto škola vám nedá len “hard skills”, ale aj obrovské množstvo “soft skills”, čo je na tom to najcennejšie a ja som rada, že som to všetko mohla absolvovať.

• Ivan Kmec

• Študent VŠ

Aj na prvý pohľad jednoduché kľučkovanie medzi problémami za sebou skrýva veľa námahy a sebadisciplíny. Taký bol v skratke môj príbeh na SOAPO. No nič sa nerodilo jednoducho. Hovorí sa, že učiteľ je človek, ktorý pred teba postaví prekážku, a je len na tebe, či ju preskočíš, podlezieš alebo obídeš. Ak však čakáme v živote niečo zadarmo či bez námahy, zvykneme naraziť na múr a popáliť sa. A aj vďaka skúsenostiam získaným za 4 roky na tejto škole dnes narážam oveľa menej.

• Samo Cisár

• Študent VŠ

SOA mi pomohla sa veľmi zlepšiť v komunikácii s ľuďmi, za čo som veľmi rád, pretože mi to dosť pomáha v práci. Vytvoril som si na nej vzťahy, na ktoré sa môžem spoliehať do budúcna. Naučili ma pracovať poriadne, starať sa o svoje finančné záležitosti a ako naložiť so životom. Vďaka mojim neústupným pani učiteľkám som nakoniec zmaturoval a dostal som sa na školu, na ktorú som chcel. Akadémia ozbrojených síl Milana Rastislava Štefanika.

• Zabezpeč si lepšiu budúcnosť

Už len jeden krok