• O odboroch

• Odbor obchodná akadémia

• Odbor poskytuje pre život veľmi potrebné ekonomické vzdelanie. V rámci odborného vzdelávania učí predovšetkým rozumieť ekonomickému dianiu vo firmách, ale aj v štáte, základom práva, rozumieť daniam, písať všetkými desiatimi, pochopiť účtovníctvo a vedieť účtovať, prejsť si cez život firmy od jej vzniku, cez činnosti súvisiace s ich hospodárením, až k zániku. Zvládnutím praktickej maturitnej skúšky majú žiaci možnosť získať certifikát k účtovnému programu od spoločnosti Kros. Po skončení školy si absolventi nájdu prácu v rámci všetkých pracovných miest vyžadujúcich stredné odborné ekonomické vzdelanie: napríklad účtovník, personalista, finančný poradca, úradník štátnej správy, pracovník banky, poisťovne. Po úspešnom ukončení štúdia možnosť pokračovať vo vysokoškolskom štúdiu alebo podnikať.

• Odbor ekonomické lýceum

• Odbor poskytuje vedomosti, zručnosti potrebné pre život pracovný aj súkromný. Na rozdiel od odboru obchodná akadémia poskytuje aj všeobecné prírodovedné vzdelanie, vo väčšej miere rozvíja rétorické schopnosti. Poskytuje taktiež ekonomické vzdelanie, základy práva, účtovníctvo, daňovú sústavu, učí písať všetkými desiatimi prstami a aj tu si žiaci prejdú životom firmy. Zvládnutím praktickej maturitnej skúšky majú aj žiaci tohto odboru možnosť získať certifikát k účtovnému programu od spoločnosti Kros. Absolventi majú podobné uplatnenie ako absolventi odboru obchodná akadémia, pri výbere vysokej školy trochu širšie možnosti.

• Čo by si mal o nás ešte vedieť

• Široké možnosti po maturite
            • Naši žiaci sa na konci štúdia môžu rozhodnúť pokračovať v štúdiu na VŠ, nielen ekonomický smer, alebo sa môžu hneď zamestnať v odbore (napr. ako účtovník personalista, bankár, ekonóm, finančný poradca a iné.), alebo začať podnikať.
          • Vzdelávame neformálne
          • Na hodinách navzájom komunikujeme, spolupracujeme, využívame moderné metódy a rôzne formy vyučovania.

• Máme školský parlament
          • Naši žiaci sa veľmi aktívne podieľajú na chode školy. Zastupujú, tvroria a pripravujú rôzne akcie.

• Spestrenie vyučovania
          • Rôznymi akciami (tematické stredy, farebný týždeň, no backpack day, stolný tenis cez prestávky a mnoho ďalších) si spríjemňujeme čas v škole mimo vyučovacích hodín. Víťazov praktické ceny (ako napr. odpustenie skúšania) alebo vecné ceny neminú.

• Prepájame teóriu a prax
            • Spolupracujeme s externými firmami, do školy pozývame odborníkov nielen z obchodného sveta, ktorí pripravujú rôzne besedy a workshopy. V treťom a štvrtom ročníku žiaci aktívne absolvujú súvislú odbornú prax vo vybratej firme. Ak sa žiak osvedčí počas praxe, niektoré firmy mu ponúkajú aj priamo zamestnanie po skončení školy.
          • Máme osobné vzťahy
            • Nízky počet študentov umožňuje individuálny prístup zo strany vyučujúcich, všetci sa navzájom stretávame, poznáme a vzájomne sa rešpektujeme, vytvára to priaznivú atmosféru.