• FAREBNÝ TÝŽDEŇ JE SPÄŤ!

• 31. 5. 2024
          • Od 3. do 7. júna sa naša škola opäť rozžiari farbami!

Každý deň je venovaný inej farbe, do ktorej sa môžete obliecť. Stačí splniť farebnú výzvu aspoň štyrikrát a získajte ODPUSTOK!

Tu je farebný rozvrh:

Pondelok: Červená

Utorok: Žltá

Streda: Čierno-biela

Štvrtok: Modrá

Piatok: Pastelová

Nezabudnite si pripraviť farebné outfity a urobme našu školu znova farebnou!

• Rozlúčka s maturantmi

• 25. 5. 2024
          • Ako každý rok, aj tento rok sa boli maturanti pred odchodom na akademický týždeň rozlúčiť s pedagógmi aj ostatnými triedami.

V rámci príhovoru poďakovali učiteľkám aj pani riaditeľke za všetko, čo im počas štúdia odovzdali a na znak vďačnosti podarovali všetkým učiteľkám kvety.

Milí maturanti, prajeme vám veľa síl a šťastnú ruku pri ťahaní otázok počas blížiacich sa ústnych maturít.

• Modrý gombík 2024

• 25. 5. 2024
          • Na našej škole dňa 16. 05. 2024 prebehla zbierka MODRÝ GOMBÍK UNICEF 2024. Je venovaná deťom, ktoré žijú v krajinách, kde zúria vojny alebo ich pustošia prírodné katastrofy.

Podporiť zbierku bolo možné zaslaním SMS, cez www.modrygombik.sk alebo prispením hotovosťou do pokladničky našim študentkám, ktoré ste mohli stretnúť na prešovskom námestí.

Našim dievčatám sa podarilo vyzbierať sumu 232,68 €. Za váš dobrý skutok, milé druháčky, vám veľmi pekne ďakujeme!

• 2. kolo prijímacieho konania

• 23. 5. 2024
          • Máme pre všetkých, ktorým nevyšli prijímačky v 1. kole podľa ich predstáv, dobrú správu – uvoľnilo sa nám pár miest v študij. odboroch:

6317 M obchodná akadémia

6325 M ekonomické lýceum

Budeme preto vypisovať 2. KOLO PRIJÍMACIEHO KONANIA (18. 6. 2024 - ďalší termín prijímacích skúšok na nenaplnený počet miest).

• Cvičenie na ochranu života a zdravia

• 23. 5. 2024
          • Minulý týždeň sa žiaci 1. a 2. ročníka zúčastnili Cvičenia na ochranu života a zdravia a tretiaci turistickej vychádzky, nakoľko v priestoroch školy prebiehala praktická časť maturitnej skúšky.

COŽAZ sa konalo v Lanovom centre Outdoor Park v Prešove na Sídlisku III. Inštruktori si pre nás pripravili program pod názvom "Kurz prežitia v divočine", ktorý pozostával z 3 stanovíšť:

PREKÁŽKOVÁ DRÁHA - vysoké prekážky so zipline

KURZ TOPOGRAFIE - práca s mapou a orientácia s buzolou

KURZ PRVEJ POMOCI - nácvik prvej pomoci pri rôznych zraneniach

Naši žiaci tak mali možnosť prekonať svojelimity a zažiť adrenalín. Mnohí prekonali na prekážkovej lanovej dráhe svoje hranice. Inštruktorom patrí veľká vďaka za pripravený program.

• Výsledky prijímacieho konania - oznam

• 16. 5. 2024
          • Výsledky prijímacieho konania budú zverejnené na hlavnom vchode do budovy SOA, Petrovianska 34, Prešov a na stránke školy dňa 17. mája 2024.

Zákonný zástupca uchádzača o štúdium najneskôr do 22. mája 2024 písomne potvrdí strednej škole prijatie na vzdelávanie.

Zavazne_potvrdenie_o_nastupeni_na_studium(2).pdf

Zákonný zástupca uchádzača o štúdium môže podať v zákonnej lehote 5 dní (kalendárnych) od oboznámenia sa s rozhodnutím o neprijatí na štúdium (EduPage) odvolanie voči rozhodnutiu o neprijatí (Edupage), čím vyjadrí pretrvávajúci záujem o štúdium.

Po prijatí potvrdení o nástupe budú na voľné miesta prijímaní autoremedúrou ďalší uchádzači podľa poradia výsledkovej listiny a podľa toho, ktorí zákonní zástupcovia podali odvolanie, a to až do naplnenia plánovaného počtu prijímaných žiakov.

Informácie:

• e-mail: riaditel@soapo.sk
            • riaditeľka školy: 0904 351 352
          • MODRÝ GOMBÍK 2024

• 15. 5. 2024
          • Na našej škole práve prebieha zbierka MODRÝ GOMBÍK UNICEF 2024. Je venovaná deťom, ktoré žijú v krajinách, kde zúria vojny alebo ich pustošia prírodné katastrofy. Na svete sú milióny detí, ktoré idú každý večer spať hladné. Podporiť zbierku môžete zaslaním SMS v tvare MODRY GOMBIK na číslo 844 (1 SMS = 3 €), cez www.modrygombik.sk alebo tak, že prispejete hotovosťou do pokladničky našim študentkám, ktoré môžete zajtra (16. 5. 2024) stretnúť v priestoroch školy.

Za Váš dobrý skutok veľmi pekne ďakujeme. Príspevkom do tejto zbierky pomôžete hladujúcim deťom.

• Študenti študentom: Ako riadiť vlastné financie?

• 14. 5. 2024
          • Dňa 9. 5. 2024 sa na našej škole konal projekt s názvom "Študenti študentom: Ako riadiť vlastné financie?", ktorý je podporovaný Nadáciou Národnej banky Slovenska. Našim študentom bolo vysvetlené, ako mať zdravý vzťah k peniazom, prečo sporiť a prečo míňať peniaze, rozdiely medzi jednotlivými typmi pracovných pomerov a tiež ako má vyzerať výplatná páska a čo by mala obsahovať. Pracovný workshop priblížil aj to, aké reklamné techniky predajcov poznáme a mnoho ďalšieho.