• Súťaž High School Business Challenge

• 24. 3. 2023
          • V piatok 17.3. nás prišla navštíviť naša bývalá žiačka Gabika Funtálová, ktorá je momentálne študentkou Ekonomickej univerzity v Bratislave. Našim žiakom predstavila medzinárodnú obchodnú súťaž pod názvom High School Business Challenge, do ktorej sa môžu prihlásiť študenti SŠ z krajín Vyšehradskej skupiny, ktorí majú záujem o ekonomiku a obchod.
            Je to skvelá možnosť a skúsenosť pre študentov ekonomických škôl. Ak sme vás zaujali, bližšie informácie sa dočítate v plagáte.

• Prezentovali sme našu školu

• 3. 3. 2023
          • Za účelom prezentovať žiakom základných škôl a ich rodičom SOAPO sme sa zúčastnili troch podujatí, na ktorých sme podávali komplexné informácie o možnostiach štúdia na našej škole.
            Dňa 22.2.2023 sme vycestovali do Sabinova na Burzu informácií, ktorú navštívili žiaci 2. stupňa základných škôl v Sabinove.
            Dňa 23.2.2023 sa v Prešove konalo podujatie Kam po základnej škole, kde sme mali takisto svoje stanovište a predstavovali sme ôsmakom a deviatakom našu školu.
            Dňa 28.2.2023 sme boli prostredníctvom portálov Zborovňa.sk a Bezkriedy.sk súčasťou projektu celoslovenského online veľtrhu stredných škôl, kde sme odpovedali na otázky uchádzačov o štúdiu na našej škole.
            Účasť žiakov bola na každom podujatí hojná a my veríme, že sa s niektorými vidíme v septembri na pôde našej SOAPO.

• Lyžiarsky výcvik 2023

• 1. 3. 2023
          • Žiaci našej školy sa v tomto školskom roku zúčastnili lyžiarskeho výchovno-výcvikového kurzu v dňoch
            od 20.2.2023  do 24.2.2023. Výber z prvákov a druhákov bol ubytovaný vo vile Pionier v stredisku Železnô. Na svah sa postavili lyžiari začiatočníci aj pokročilí a štyria snowboardisti. Lyžovačku na mierne strmom nenáročnom svahu zvládli všetci bez väčšich problémov. Posledný deň si mohli žiaci vyskúšať aj novú atrakciu strediska snowtubing. Z lyžiarskeho kurzu si všetci priniesli veľa pekných zážitkov.