• Halloweenska noc na SOAPO II

• 26. 10. 2023
          • Páčila sa vám posledná halloweenska prespávačka na SOA a chceli by ste si to zopakovať?

KEDY: piatok 3. 11. 2023 o 18.00 hod.

ČO NA VÁS ČAKÁ

- súťaž vo VYREZÁVANÍ TEKVÍC s odmenou

- súťaž KOSTÝMOV s "DOUBLE ODPUSTKOM" pre víťaza (všetci, ktorí prídu v kostýme, získavajú automaticky klasický odpustok)

- FILMOVÝ VEČER s pizzou a popcornom

- hra - HALLOWEENSKA VRAŽDA NA SOA (tímová hra v štýle "escape rooms")

NEVÁHAJTE A ZAKÚPTE SI DO PIATKU VSTUPNÉ u p. uč. Bezegovej. Cena je 5€. Viac info u členov ŠP.

• IQ + EQ + FinQ = 3Q PRE ŽIVOT

• 16. 10. 2023
          • V tomto školskom roku sa naša škola zapojila do programu FinQ.

Program podporuje rozvoj kritického myslenia žiakov. Jeho cieľom je naučiť žiakov myslieť a správne sa rozhodovať v kontexte financií. Realizáciu programu sme začali meraním kompetencií. Prebiehalo elektronicky prostredníctvom digitálnej platformy EduQ. Výsledky získané týmto meraním pomôžu učiteľom pri úspešnom riadení vyučovania a pri výbere vhodných vyučovacích metód, aby tak lepšie pripravili žiakov pre život.

• Viac ako peniaze

• 16. 10. 2023
          • Aj v tomto školskom roku sú žiaci našej školy zapojení do programu Viac ako peniaze - www.viacakopeniaze.sk. Organizátorom programu je vzdelávacia organizácia Junior Achievement Slovensko, ktorá pomáha rozvíjať u žiakov podnikavosť, ekonomické myslenie, finančnú gramotnosť a zručnosti potrebné na uplatnenie sa na pracovnom trhu.

V rámci predmetu Finančná gramotnosť žiaci 2. OL triedy už absolvovali vstupný test na zistenie úrovne finančnej gramotnosti. Na vyučovacích hodinám majú k dispozícii aj online učebnicu - www.vzdelavanie.jaslovensko.sk, ktorej obsah je spracovaný v súlade s témami Národného štandardu finančnej gramotnosti.

• Pomôžme ľuďom bez domova prežiť zimu v teple

• 9. 10. 2023
          • Všetkým pedagógom, študentom, rodičom a ďalším priateľom našej školy pripomíname, že aj tohto roku prebieha na celom Slovensku krásna výzva, ktorá pomáha ľuďom bez domova. Volá sa PONOŽKOVÝ OKTÓBER a počas celého mesiaca október môžete prispieť novým párom dámskych a pánskych ponožiek rôznych farieb a veľkostí. Neviete, kam by ste mali ponožky odniesť? Jedno takéto zberné miesto sa nachádza aj na našej škole pred vchodom do priestorov zborovne. Spoznáte ho ľahko - je veľmi dobre označené. Fotky, ktoré si vytvoríte pri zbernom mieste, môžete zdieľať na sociálnych sieťach, aby sa do výzvy zapojilo čo najviac ľudí.

• Festival Prešov číta rád na našej škole

• 3. 10. 2023
          • "Prečo chodia policajti zvyčajne dvaja?" - "Lebo jeden vie písať a druhý čítať."

Aj týmto vtipom nás pobavil spisovateľ Peter Šloser, bývalý policajt. Je ten z dvojice, ktorý vie písať, a ešte ako dobre! Priblížil nám najzaujímavejšie situácie, ktoré počas svojej kariéry na NAKA zažil, aj to, či sa mu za príbehy premietnuté do jeho kníh už aj niekto vyhrážal. Naše diskusné otázky ho zaujali, a preto venoval škole knihu s venovaním.

Druhým spisovateľom, ktorý nám prišiel prečítať zo svojej tvorby, bol Ondrej Sokol. Vodič autobusu, ktorý vozí Nórov, sa o svoje (miestami až bizarné) zážitky podelil s celým čitateľským svetom.

Obom spisovateľom veľmi pekne ďakujeme!

• Európsky deň jazykov 2023

• 3. 10. 2023
          • Aj tento rok sme dňa 26. 9. oslávili Európsky deň jazykov na našej škole. Na hodinách anglického jazyka sme sa s našimi druhákmi a tretiakmi zamýšľali nad tým, prečo a ako sa môžeme učiť jazyk. Zároveň sme si pripomenuli aj rôznorodosť európskych kultúr a jazykov. Na hodinách slovenského jazyka sa zase prváci a druháci zúčastnili zábavného jazykového kvízu, ktorý bol venovaný nielen slovenčine, ale aj ďalším jazykom a zaujímavostiam.