• Slávnostné ukončenie školského roka 2022/2023

• 7. 7. 2023
          • Posledný júnový deň sa tradične niesol v duchu ukončenia školského roka. Pani riaditeľka a pán zriaďovateľ sa prihovorili študentom, zhodnotili ich prácu a pochválili tých najlepších. Z rúk pani riaditeľky si prevzali knižné odmeny za výborný prospech študenti z 1. OL Maroš Németh, Nikola Vaľková a Daniela Vrabcová, z 2. OL Nina Mária Hanušíková a Vanesa Slebodníková, z 3. OL Vanesa Sedláková a Alexander Špes. Všetkým prajeme krásne prázdniny plné oddychu a zážitkov.

• Súdne pojednávanie

• 7. 7. 2023
          • Dňa 28.6.2023 sme sa so žiakmi 1. OL, 2. OL a 3. OL zúčastnili súdneho pojednávania na Okresnom súde v Prešove. Žiaci už majú poznatky z hodín občianskej náuky a práva v tejto oblasti, no až teraz mali možnosť vidieť, ako to reálne za dverami súdnej siene prebieha. Po ukončení pojednávania na zvedavé otázky študentov odpovedal sudca JUDr. Marián Vorobel, za čo mu ďakujeme.

• Navštívili sme Osvienčim

• 7. 7. 2023
          • Posledné júnové dni patrili výletom a exkurziám. Dňa 26.6.2023 sme vyrazili smer Osvienčim, kde sme navštívili koncentračný a vyhladzovací tábor Auschwitz a Birkenau. Potom sme sa autobusom presunuli do Krakova spoznávať centrum mesta a nakoniec sme si dopriali osobné voľno.
            Výlet bol náročný fyzicky, aj psychicky, napriek tomu prebehol bez problémov, žiaci boli disciplinovaní, za čo im patrí poďakovanie a veríme, že ich tento výlet obohatil v rôznych smeroch.