• Navštívila nás Finančná správa

• 28. 4. 2023
          • Pracovníčka Finančnej správy SR nám predstavila činnosť a organizačnú štruktúru tejto inštitúcie. Študenti mali možnosť sa dozvedieť viac o tom, aké oddelenia tvoria FS, kto je ich najvyšší predstaviteľ, za čo zodpovedá a čo kontroluje.
            Do besedy boli aktívne zapájaní aj študenti, ktorí mohli za správne zodpovedanie otázok získať rôzne odmeny. Zároveň sa oboznámili aj s požiadavkami, ktoré by museli spĺňať, ak by sa chceli uchádzať o pracovné miesto vo Finančnej správe.
            Veríme, že táto beseda bola pre študentov prínosom.

• Naši mladí účtovníci opäť úspešní!

• 28. 4. 2023
          • Vo finálovom kole olympiády Mladý účtovník sa umiestnili naši mladí účtovníci na 7. mieste - Júlia Musilová a 9. mieste Norbert Tupta. K dosiahnutiu významného úspechu im blahoželáme!

• Vzdelávali sme na ZŠ Važecká

• 27. 4. 2023
          • V stredu 19. 4. 2023 sme opäť navštívili ZŠ Važeckú, aby sme mohli podporiť výučbu finančnej gramotnosti na škole. Na začiatok sme si pre ôsmakov pripravili "ice broken" aktivity, trochu teórie o tom, prečo je dobré mať rodinný rozpočet a ako ho robiť, a potom už žiaci rozdelení do fiktívnych rodín riešili ich domáce rozpočty. Situácia v ich rodinách sa v jednotlivých kolách menila k lepšiemu, ale aj horšiemu podľa situácii z reálneho život, ktoré si vytiahli. Naše žiačky z 2.OL, Nina a Allessia, pomáhali ôsmakom hľadať riešenia dopadov týchto zmien na ich fiktívnu domácnosť tak, aby to finančne zvládli. Veríme, že vďaka tejto akcii žiaci lepšie porozumeli financiám a budú vedieť s nimi správne zaobchádzať v rôznych životných situáciách.

• SME ZMUDRI ŠKOLA!

• 20. 4. 2023
          • V tomto školskom roku sme sa už po tretíkrát zapojili do projektu „Zmudri do škôl“. Druháci na hodinách občianskej náuky a obchodnej a spoločenskej komunikácie absolvovali niekoľko pútavých videokurzov. Spoznali rôzne spôsoby, ako si nájsť pracovné miesto, ako si vytvoriť neprehliadnuteľný životopis či ako uspieť na pracovnom pohovore.

Veríme, že záujem o tento projekt tu bude stále a budúci druháci  budú jeho súčasťou.

• Vzdelávanie učiteľov

• 14. 4. 2023
          • Dňa 11.4.2023 absolvovali učitelia aktualizačné vzdelávanie na tému od integrácie k inklúzií v školstve. Vzdelávanie prebiehalo online formou a poskytlo základné východiská k téme. Ako škole rodinného typu nám záleží na dobrých vzťahoch a individuálnom prístupe, ktorý bude zohľadňovať špecifické učebné potreby každého žiaka. Vzdelávať inkluzívne vnímame ako výzvu a nie ako problém.

• Olympiáda Mladý účtovník

• 3. 4. 2023
          • Víťazi školského kola olympiády Mladý účtovník Nikola Baloghová, Júlia Musilová a Norbert Tupta sa zúčastnili regionálneho kola, ktoré sa konalo 23. marca 2023.

Súťažiaci riešili čiastkové príklady zamerané na dlhodobý majetok, zásoby, pohľadávky a záväzky.

Naši súťažiaci dosiahli vynikajúce výsledky v regionálnom kole – umiestnili sa:

1. miesto      Norbert Tupta

3. miesto      Nikola Baloghová

5. miesto      Júlia Musilová

Všetci sa zúčastnia celoslovenského kola olympiády a študenti, ktorí postúpili do 2. kola olympiády, budú prijatí na Fakultu riadenia a informatiky Žilinskej univerzity alebo na Obchodnú fakultu, Fakultu hospodárskej informatiky, Fakultu podnikového manažmentu, Fakultu medzinárodných vzťahov Ekonomickej univerzity v Bratislave či na Podnikovohospodársku fakultu so sídlom v Košiciach.

Víťazom srdečne blahoželáme a držíme palce v celoslovenskom kole.