• Osvedčenie Republikovej únie zamestnávateľov

• 24. 5. 2023
          • Naši žiaci majú možnosť na konci štúdia získať okrem maturitného vysvedčenia aj osvedčenie RÚZ, ktoré tak našim absolventom spolu s certifikátom od firmy KROS prináša pridanú hodnotu pri následnom uplatnení sa na trhu práce. Veríme, že aj to bude pre našich žiakov motiváciou v ich príprave na maturitnú skúšku, počas ktorej budú prítomní aj delegáti RÚZ.

• Rozlúčka s maturantmi

• 22. 5. 2023
          • V piatok 19.5.2023 sme sa slávnostne rozlúčili s našimi maturantami. Nechýbali ďakovné slová, ocenenia úspešných žiakov, odovzdávanie diplomov a odovzdané boli aj vecné dary. Maturantom dnes 22.5.2023 začal akademický týždeň, počas ktorého majú priestor na zopakovanie učiva, doplnenie posledných vedomosti a my sa na nich tešíme opäť pri zelenom stole. Prajeme vám do nasledujúcich dni hlavne chladnú hlavu, rozvahu, dobrý spánok a pri maturitách vám držíme prsty.

• Zbierka Modrý gombík

• 19. 5. 2023
          • Milí študenti a priatelia školy,
            práve v týchto dňoch prebieha zbierka MODRÝ GOMBÍK UNICEF 2023. Je venovaná deťom, ktoré žijú v krajinách, kde zúria vojny alebo ich pustošia prírodné katastrofy. Na svete sú milióny detí, ktoré sa trápia a aj my môžeme byť ich nádejou. Podporiť zbierku môžete zaslaním SMS v tvare MODRY GOMBIK na číslo 844 (1 SMS = 3 €) alebo cez www.modrygombik.sk.
            Za Váš dobrý skutok veľmi pekne ďakujeme!

• Účelové cvičenie a turistická vychádzka

• 12. 5. 2023
          • Dňa 3.5.2023 si študenti 1., 2. a 3. roč. naplánovali Účelové cvičenie na ochranu života a zdravia a Turistickú vychádzku.

Počasie im však neprialo, preto museli siahnuť po náhradnom pláne. Vychádzka sa napokon začala v priestoroch Múzea Solivar. Program sa následne premiestnil do Centra regionálnych dokumentov na Hlavnej ul. Tam bol študentom predstavený Michal Bosák, ktorý sa z baníka stal bankárom.

Bol to náučne strávený čas, no veríme, že najbližšie plány na pobyt vonku nám už počasie neprekazí.

• Praktická maturita 2023

• 11. 5. 2023
          • Minulý týždeň na našej škole prebiehala praktická maturitná skúška z odborných predmetov. Skúška pozostávala z účtovníctva, aplikovanej informatiky a obchodnej korešpondencie.

Študenti účtovali súvislý príklad v účtovnom programe Omega od firmy KROS a z jednotlivých častí skúšky odovzdávali písomné výstupy.

Tí najúspešnejší študenti, ktorí zvládli praktickú maturitu s výsledným hodnotením výborný-1 alebo chválitebný-2 získavajú certifikát od firmy KROS.

• Medzinárodná burza práce

• 4. 5. 2023
          • Naši tretiaci a štvrtáci sa v apríli zúčastnili Medzinárodnej burzy práce EURES JOB Days Prešov, ktorá sa konala v M Aréne na Švábskej ul.

Organizátormi boli Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny a EURES Slovensko. Hlavným cieľom podujatia bolo vytvorenie priestoru pre osobné stretnutia zahraničných a slovenských zamestnávateľov s uchádzačmi o prácu v krajinách EÚ a na Slovensku.

Burzy sa zúčastnilo 50 vystavovateľov. Okrem pracovných príležitostí v Európe ponúkla aj pestrý sprievodný program vrátane prezentácií so zameraním na európsky trh práce.