• Skvelé umiestnenie SOAPO v rebríčku škôl INEKO

• 20. 1. 2023
          • S hrdosťou a vďačnosťou za prácu mojich kolegýň a kolegov, ale aj  prácu žiakov, ktorých sme mali a máme možnosť vzdelávať a obohacovať konštatujem, že naša škola, Súkromná obchodná akadémia za šk. rok 2021/2022 , je:

• 2. najlepšia SOŠ v Prešove (prvou je SOŠ elektrotechnická ako tretia najlepšia SOŠ na Slovensku),
            • 3. najlepšia stredná škola zo všetkých stredných škôl  v Prešove (predbehlo nás iba jedno gymnázium – GJAR a spomínaná SOŠ elektrotechnická),
            • 49. v rámci SR zo 632 hodnotených všetkých stredných škôl (teda aj gymnázií),
            • 6. SOŠ medzi strednými odbornými školami v prešovskom kraji zo 67. hodnotených škôl
            • 12.  v poradí zo 105 hodnotených všetkých stredných škôl v Prešovskom kraji,
            • 20. SOŠ  v rámci SR zo 416. hodnotených stredných odborných škôl v rámci celého Slovenka.

Za kvalitou sa oplatí zájsť.

Ing. Danka Kožlejová, riaditeľka školy

• Darujte nám 2 % z Vašich daní

• 10. 1. 2023
          • Vážení rodičia, firmy, bývalí študenti, priatelia a zamestnanci školy,
            oslovujeme všetkých, teda fyzické a právnické osoby, ktoré majú záujem preukázať 2 % (3 %) zaplatenej dane a tým pomôcť a podporiť výchovno-vzdelávací proces a zlepšiť materiálno-technickú základňu Súkromnej obchodnej akadémie, Petrovianska 34, Prešov.

Ak sa rozhodnete darovať nám 2 % zo svojich daní z príjmu, pripravili sme pre Vás stručný návod, ako na to.

• Aktualizačné vzdelávanie učiteľov

• 5. 1. 2023
          • Dnes (5.1.2023) absolvovali učitelia SOAPO online vzdelávanie zamerané na zmenu kurikula. Škola 21. storočia by mala vzdelávať a pripraviť žiakov na život v 21. storočí. Ako škola chceme napredovať a práve dnešok poskytol priestor na prehĺbenie, aktualizovanie vedomosti a na diskusiu o možných inováciách.