• Výsledky prijímacieho konania

• 27. 5. 2020
          • Ako dopadlo prijímacie konanie na našu školu pre nasledujúci školský rok

Dovoľte mi hneď na úvod poďakovať všetkým záujemcom o štúdium na našej škole. Oficiálna výsledková listina (Vysledkova_listina.pdf) Vás rozdelila na tých, ktorí boli prijatí, a tých, ktorí boli neprijatí pre nedostatok miesta.

Zákonných zástupcov prijatých uchádzačov prosím, aby Záväzné potvrdenie o nastúpení/nenastúpení (Potvrdenie_o_nastupeni_nenastupeni_na_skolu.docxvložili v EduPage ako prílohu, prípadne naskenované poslali na riaditel@soapo.sk alebo poslali klasickou poštou. Stanovený termín je do 04. 06. 2020, prosím Vás o čo najrýchlejšie vyjadrenie. Ak sa rozhodnete pre našu školu (záväzne rozhodnutie o nastúpení alebo zápisný lístok môžete dať iba na jednu školu), „zápis“ sa uskutoční vo štvrtok  04. 06. 2020 v čase od 9:00 do 15:00 v priestoroch našej školy (podľa Vašej potreby je možné dohodnúť aj iný čas).

Neprijatým uchádzačom odporúčam podať odvolanie (Odvolanie.docx) do 5. dní odo dňa doručenia rozhodnutia, pretože miesta v poradí sa postupne uvoľňujú podľa toho, ktorú školu si vyberú prijatí záujemcovia.  Ak ste už dali záväzné rozhodnutie o nastúpení alebo zápisný lístok na inú školu, odvolanie už nie je možné podať. Definitívne rozhodnutie o prijatí alebo neprijatí na odvolanie Vám bude oznámené do 04. 06. 2020. Najneskôr do 05. 06. 2020 bude na web stránke školy zverejnený počet obsadených a počet voľných miest.

Na základe reálneho počtu prijatých uchádzačov a možností na prijatie na našej škole k 04. 06. 2020 bude rozhodnuté o konaní alebo nekonaní druhého kola prijímacieho konania a rozhodnutie bude zverejnené na stránke školy.

Ing. Danka Kožlejová, riaditeľka školy

• (z)Maturovali

• 26. 5. 2020
          • Aj napriek tomu, že je tento rok maturitná skúška len administratívna, traja naši štvrtáci sa rozhodli ukázať, čo v nich je, a absolvovali ústnu maturitnú skúšku z anglického jazyka na úrovni B2. Všetci traja mali okrem šťastnej ruky aj výborné vedomosti, ktorými potešili skúšobnú komisiu. Blahoželáme!

• Karanténna výzva č. 2

• 24. 5. 2020
          • Opäť je tu príležitosť získať e-odpustok.

Dajte nám vedieť, čo vám počas karantény najviac chýba.

Svoje odpovede píšte do komentárov pod príspevok na Instagrame a zároveň nám do správ pošlite fotku tejto činnosti v predkoronovom období :)

Termín: 31. 5. 2020

• Chillroom

• 20. 5. 2020
          • Pokročili sme. Aj keď nás pandémia na chvíľu zastavila, žiacka školská rada sa pomaly snaží dokončiť svoj projekt a priniesť našim žiakom priestor na oddych. Veríme, že keď sa stretneme v škole, budeme môcť slávnostne prestrihnúť pásku a všetci si nový priestor užijeme.

Projekt bol podporený z finančných prostriedkov Prešovského samosprávneho kraja v rámci grantového programu #zlepšimeto, ktorý administruje Rada mládeže Prešovského kraja.

• Kritériá prijímacieho konania
          • Pomoc prírode

• 6. 5. 2020
          • V čase karantény nemáme veľa možností na výlet, ale do prírody chodiť môžeme a keď dokážeme využiť tieto chvíle zmysluplne, je to o to lepšie. Naši žiaci a žiačky sa zapojili do prvej výzvy, ktorá súvisela s Dňom Zeme. Ich úlohou bolo počas prechádzky vonku upratať neporiadok, ktorý tam nájdu.

• VÝZVA č. 1

• 27. 4. 2020
          • Minulý týždeň 22. 4. 2020 si celý svet pripomenul Deň Zeme. Ale na našu planétu by sme nemali myslieť len jeden deň. Riaďme sa mottom "Ak chceš zmenu, musíš začať od seba" a spojme príjemné s užitočným.

Svoje fotky nahrajte do špeciálne vytvorenej udalosti p. uč. Szentesi do 3. 5. 2020

• #ponozkovavyzva 2020

• 22. 3. 2020
          • Aj keď sa momentálne nemôžeme vidieť naživo a ponožková výzva vyšla tento rok na sobotu, neváhali sme a zapojili sme sa. Nadiaľku sme zdieľali naše rôzne ponožky. Prečo? (čítajte nižšie)

21. marec je Svetový deň downovho syndrómu. Ľudský chromozóm má tvar ponožky a ľudia s downovým syndrómom majú o jeden 21. chromozóm viac (majú ich 3), preto 21. 3.

• Chill room #zlepšimeto

• 10. 3. 2020
          • Žiacka školská rada v decembri vypracovala projekt ku grantovej výzve RMPK #zlepšimeto. Svojím projektom uspela a tak získala 200 €, ktoré plánuje využiť na vytvorenie oddychovej miestnosti v priestoroch našej školy.

S prácami začali žiaci hneď, ako to bolo možné a niektorí neváhali "obetovať" tri dni jarných prázdnin, aby pracovali na tomto projekte.

Za priloženie ruky k dielu ďakujeme: za 1. OL: Adamovi Pastirčákovi, Ľubošovi Revákovi, Anne Márii Ružbarskej, Norbertovi Tuptovi; za 3. OL: Samuelovi Cisárovi, Gabriele Funtálovej, Lucii Slatkovskej; za 4. OL: Ivanovi Kmecovi.

POZOR! Nekončíme, práce budú pokračovať až do mája, preto vaše šikovné ruky stále potrebujeme. Ak chcete pomôcť, nahláste sa niektorému z členov žiackej školskej rady a on vás usmerní, kedy a v akom rozsahu bude treba pomôcť.

• Turnaj v ping-pongu

• 3. 3. 2020
          • O tom, že bol február pre našu školu športovým mesiacom, svedčí aj účasť našich dvoch tímov na turnaji v ping-pongu. Žiaci a žiačky hovoria o výbornej skúsenosti a skvelej zábave. Konkurencia bola tvrdá, no Sofii Mihokovej (3. OL) sa podarilo prebojovať na 3. miesto v kategórii dievčat, k čomu jej srdečne blahoželáme.